Fixtures & Results

 Handball Season 2014-2015
Date Time MHA Competitions/Category Match RESULT
SEP Sat 27.9.14 1400 Super CUP Women 1 La Salle Unique vs Aloysians Zmerc  15-13
1600 Super CUP Men 1 La Salle Riverano vs Luxol  34-25
OCT Sat 4.10.14 1230 MHA CUP M1 HMS – La Salle Riverano  27-36
1400 MHA CUP M2 Luxol – Aloysians Von Taine  24-27
1530 MHA CUP M3 Kavallieri RS2 – Swieqi Phoenix Menrad  22-20
Sun 5.10.14 900 MHA CUP W1 Aloysians Zmerc – Swieqi Phoenix  19-18
1030 MHA CUP W2 Kavallieri RS2 – Luxol  19-14
Sat 11.10.14 1230 MHA CUP M4 Aloysians Von Taine – HMS  37-13
1400 MHA CUP M5 Swieqi Phoenix Menrad – La Salle Riverano  15-22
1530 MHA CUP M6 Kavallieri RS2 – Luxol  31-27
Sun 12.10.14 900 MHA CUP W3 La Salle Unique – Kavallieri RS2  19-16
1030 MHA CUP W4 Luxol – Aloysians Zmerc  11-27
Sat 18.10.14 1230 MHA CUP M7 HMS – Swieqi Phoenix Menrad  17-22
1400 MHA CUP M8 Aloysians Von Taine – Kavallieri RS2  21-22
1530 MHA CUP M9 La Salle Riverano – Luxol  29-23
Sun 19.10.14 900 MHA CUP W5 Luxol – Swieqi Phoenix  19-7
1030 MHA CUP W6 La Salle Unique – Aloysians Zmerc  22-24
Sat 25.10.14 1230 MHA CUP M10 Kavallieri RS2 – HMS  30-22
1400 MHA CUP M11 Luxol – Swieqi Phoenix Menrad  21-26
1530 MHA CUP M12 La Salle Riverano – Aloysians Von Taine  23-24
Sun 26.10.14 900 MHA CUP W7 Aloysians Zmerc – Kavallieri RS2  20-24
1030 MHA CUP W8 Swieqi Phoenix – La Salle Unique  8-37
NOV Sat 1.11.14 1230 MHA CUP M13 HMS – Luxol  21-22
1400 MHA CUP M14 Kavallieri RS2 – La Salle Riverano  21-29
1530 MHA CUP M15 Swieqi Phoenix Menrad – Aloysians Von Taine  16-27
Sun 2.11.14 900 MHA CUP W9 La Salle Unique – Luxol  25-13
1030 MHA CUP W10 Kavallieri RS2 – Swieqi Phoenix  28-14
Sat 8.11.14 1230 2nd Div W1 Aloysians Mercury – St. Andrews  21-4
1400 1st Div M1 HMS – La Salle Riverano  17-31
1530 1st Div M2 Kavallieri RS2 – Aloysians Von Taine  23-28
1700 1st Div M3 Swieqi Phoenix Menrad – Luxol  27-30
Sun 9.11.14 900-1100 U15 G1 Tournament Round 1
1115 U17 B1 De La Salle – Kavallieri RS2  12-25
1230 U17 B2 Swieqi Phoenix – Luxol Maria Regina  14-22
1345 2nd Div W2 Swieqi Phoenix – Kavallieri RS2  10-39
Sat 15.11.14 1230 1st Div W1 Aloysians Zmerc – Luxol  27-15
1400 1st Div W2 Swieqi Phoenix – La Salle Unique  5-33
1530 2nd Div M1 La Salle Trendi – HMS  13-22
1700 2nd Div M2 St. Andrews – Kavallieri RS2  21-23
Sun 16.11.14 900 U-15 B1 Luxol Maria Regina – Swieqi Phoenix SPMC  14-7
1000 U-15 B2 HMS – Aloysians Planet Physio  11-20
1100 2nd Div M3 Aloysians – Mochika Swieqi Phoenix  16-31
1230 U-17 G1 Swieqi Phoenix – Luxol St. Thomas More  27-5
1345 U-17 G2 Starmax – Kavallieri RS2  0-30
Wed 19.11.14 0945-1145 ISTRINA Charity Match USH (Morning)
 
Sat 22.11.14 1230 U-15 B3 Kavallieri RS2 – Starmax  28-6
1400 1st Div M4 Aloysians Von Taine – HMS  29-28
1530 1st Div M5 La Salle Riverano – Luxol  26-36
1700 1st Div M6 Swieqi Phoenix Menrad – Kavallieri RS2  21-20
Sun 23.11.14 900 U17 B3 Aloysians Lambretta Watches – Swieqi Phoenix  20-7
1015 U17 B4 Luxol Maria Regina – De La Salle  14-16
1130 1st Div W3 Kavallieri RS2 – Swieqi Phoenix  36-10
1300 1st Div W4 La Salle Unique – Aloysians Zmerc  18-21
Sat 29.11.14 1200 U-15 B4 De La Salle – HMS (Mosta) 4-15
1300 U-15 B5 Starmax – Luxol Maria Regina (Mosta) 0-30
1400 U-15 B6 Aloysians Planet Physio – Kavallieri RS2 (Mosta) 23-23
Sun 30.11.14 900 U-15 B7 Swieqi Phoenix SPMC – Starmax (Mosta) 30-0
1000 U-15 B8 Kavallieri RS2 – De La Salle (Mosta) 21-8
1100 U-15 B9 Luxol Maria Regina – Aloysians Planet Physio (Mosta) 19-20
DEC Sat 6.12.14 1230 2nd Div W3 La Salle Caccu – Swieqi Phoenix  20-7
1400 1st Div M7 HMS – Luxol  22-38
1530 1st Div M8 Aloysians Von Taine – Swieqi Phoenix Menrad  27-22
1700 1st Div M9 La Salle Riverano – Kavallieri RS2  40-20
Sun 7.12.14 900-1100 U15 G2 Tournament Round 2
1115 U17 B5 Luxol Maria Regina – Kavallieri RS2  4-29
1230 U17 B6 Aloysians Lambretta Watches – De La Salle  17-25
1345 2nd Div W4 Kavallieri RS2 – Aloysians Mercury  30-0
Mon 8.12.14 0900-1300 U-15 Weather Cover (Mosta/USH)
Sat 13.12.14 1230 1st Div W5 La Salle Unique – Luxol  38-14
1400 1st Div W6 Kavallieri RS2 – Aloysians Zmerc  27-19
1530 2nd Div M4 Kavallieri RS2 – La Salle Trendi  25-10
1700 2nd Div M5 Mochika Swieqi Phoenix – HMS  23-21
Sun 14.12.14 900 U-15 B10 HMS – Kavallieri RS2  8-26
1000 U-15 B11 Aloysians Planet Physio – Swieqi Phoenix SPMC  8-3
1100 2nd Div M6 Aloysians – St. Andrews  22-17
1230 U-17 G3 La Salle – Starmax  30-0
1345 U-17 G4 Kavallieri RS2 – Swieqi Phoenix  30-0
Sat 20.12.14 1230 2nd Div W5 Kavallieri RS2 – St. Andrews  30-0
1400 1st Div M10 Swieqi Phoenix Menrad – HMS  24-21
1530 1st Div M11 Kavallieri RS2 – Luxol  35-30
1700 1st Div M12 La Salle Riverano – Aloysians Von Taine  31-23
Sun 21.12.14 900 U17 B7 La Salle – Swieqi Phoenix  30-0
1015 U17 B8 Kavallieri RS2 – Aloysians Lambretta Watches  26-8
1130 2nd Div W6 La Salle Caccu – Aloysians Mercury  30-0
Sat 27.12.14 0900-1300 U-13 Boys and Girls Festival 1 MHA Outdoor Court, Zokrija
JAN Sat 3.1.15 1230 1st Div W7 Aloysians Zmerc – Swieqi Phoenix  22-12
1400 1st Div W8 Luxol – Kavallieri RS2  19-31
1530 2nd Div M7 La Salle Trendi – Mochika Swieqi Phoenix  14-30
1700 2nd Div M8 Kavallieri RS2 – Aloysians  16-16
Sun 4.1.15 900 U-15 B12 De La Salle – Luxol Maria Regina  0-25
1000 U-15 B13 Starmax – Aloysians Planet Physio  12-18
1100 2nd Div M9 HMS – St. Andrews  29-9
1230 U-17 G5 Kavallieri RS2 – Luxol St. Thomas More  32-1
1345 U-17 G6 La Salle – Swieqi Phoenix  tbc
Sat 10.1.15 1230 2nd Div W7 Aloysians Mercury – Swieqi Phoenix  0-30
1400 1st Div M13 HMS – Kavallieri RS2  21-27
1530 1st Div M14 Swieqi Phoenix Menrad – La Salle Riverano  21-23
1700 1st Div M15 Luxol – Aloysians Von Taine  24-24
Sun 11.1.15 900-1100 U15 G3 Tournament Round 3
1115 U17 B9 Aloysians Lambretta Watches – Luxol Maria Regina  8-8
1230 U17 B10 Swieqi Phoenix – Kavallieri RS2  0-30
1345 2nd Div W8 St. Andrews – La Salle Caccu  0-30
Sat 17.1.15 1230 1st Div W9 Kavallieri RS2 – La Salle Unique  19-24
1400 1st Div W10 Swieqi Phoenix – Luxol  18-13
1530 2nd Div M10 Aloysians – La Salle Trendi  17-14
1700 2nd Div M11 St. Andrews – Mochika Swieqi Phoenix  15-33
Sun 18.1.15 900 U-15 B14 Luxol Maria Regina – HMS  17-14
1000 U-15 B15 Swieqi Phoenix SPMC – De La Salle  17-4
1100 2nd Div M12 HMS – Kavallieri RS2  28-28
1230 U-17 G7 Swieqi Phoenix – Starmax  30-0
1345 U-17 G8 Luxol St. Thomas More – La Salle  30-0
Sat 24.1.15 1230 2nd Div W9 La Salle Caccu – Kavallieri RS2  11-28
1400 1st Div M16 La Salle Riverano – HMS  31-19
1530 1st Div M17 Aloysians Von Taine – Kavallieri RS2  24-22
1700 1st Div M18 Luxol – Swieqi Phoenix Menrad  34-29
Sun 25.1.15 900 U17 B11 Kavallieri RS2 – De La Salle  24-8
1015 U17 B12 Luxol Maria Regina – Swieqi Phoenix  30-0
1130 2nd Div W10 Swieqi Phoenix – St. Andrews  30-0
Sat 31.1.15 1230 1st Div W11 Luxol – Aloysians Zmerc  7-29
1400 1st Div W12 La Salle Unique – Swieqi Phoenix  28-10
1530 2nd Div M13 La Salle Trendi – St. Andrews  26-18
1700 2nd Div M14 Aloysians – HMS  20-23
FEB Sun 1.2.15 900 U-15 B16 Kavallieri RS2 – Luxol Maria Regina  17-15
1000 U-15 B17 De La Salle – Starmax  30-0
1100 2nd Div M15 Swieqi Phoenix – Kavallieri RS2  23-31
Sat 7.2.15 1230 2nd Div W11 St. Andrews – Aloysians Mercury  16-17
1400 1st Div M19 HMS – Aloysians Von Taine  18-33
1530 1st Div M20 La Salle Riverano – Luxol  43-20
1700 1st Div M21 Kavallieri RS2 – Swieqi Phoenix Menrad  20-22
Sun 8.2.15 900-1100 U15 G4 Tournament Round 4
1115 U17 B14 De La Salle – Luxol Maria Regina  19-12
1230 2nd Div W12 Kavallieri RS2 – Swieqi Phoenix  41-10
Tue 10.2.15 0900-1300 U15 Boys Weather Cover (Mosta/USH)
Sat 14.2.15 1230 1st Div W13 Swieqi Phoenix – Kavallieri RS2  6-34
1400 1st Div W14 Aloysians Zmerc – La Salle Unique  23-23
1530 2nd Div M16 HMS – La Salle Trendi  30-12
1700 2nd Div M17 Kavallieri RS2 – St. Andrews  27-8
Sun 15.2.15 900 U-15 B18 HMS – Swieqi Phoenix SPMC  6-5
1000 U-15 B19 Aloysians Planet Physio – De La Salle  13-3
1100 2nd Div M18 Mochika Swieqi Phoenix – Aloysians  20-18
1230 U-17 G11 Luxol St. Thomas More – Swieqi Phoenix  6-37
Sat 21.2.15 1230 2nd Div W13 Swieqi Phoenix – La Salle Caccu  10-19
1400 1st Div M22 Luxol – HMS  34-26
1530 1st Div M23 Swieqi Phoenix Menrad – Aloysains Von Taine  19-34
1700 1st Div M24 Kavallieri RS2 – La Salle Riverano  31-26
Sun 22.2.15 900 U17 B15 Kavallieri RS2 – Luxol Maria Regina  27-7
1015 U17 B16 De La Salle – Aloysians Lambretta Watches  31-13
1130 2nd Div W14 Aloysians Mercury – Kavallieri RS2  0-30
Sat 28.2.15 1230 1st Div W15 Luxol – La Salle Unique  13-30
1400 1st Div W16 Aloysians – Kavallieri RS2  26-16
1530 2nd Div M19 La Salle Trendi – Kavallieri RS2  12-31
1700 2nd Div M20 HMS – Mochika Swieqi Phoenix  33-29
MAR Sun 1.3.15 900 U-15 B20 Swieqi Phoenix SPMC – Kavallieri RS2  6-20
1000 U-15 B21 Starmax – HMS  14-15
1100 2nd Div M21 St. Andrews – Aloysians  11-21
1230 U-17 G14 Swieqi Phoenix – Kavallieri RS2  10-22
Sat 7.3.15 1230 2nd Div W15 St. Andrews – Kavallieri RS2  14-30
1400 1st Div M25 HMS – Swieqi Phoenix Menrad  15-37
1530 1st Div M26 Luxol – Kavallieri RS2  32-40
1700 1st Div M27 Aloysians Von Taine – La Salle Riverano  22-28
Sun 8.3.15 900-1100 U15 G5 Tournament Round 5
1115 U17 B18 Aloysians Lambretta Watches – Kavallieri RS2  5-35
1230 2nd Div W16 Aloysians Mercury – La Salle Caccu  0-30
Sat 14.3.15 1230 1st Div W17 Swieqi Phoenix – Aloysians Zmerc  6-20
1400 1st Div W18 Kavallieri RS2 – Luxol  31-7
1530 2nd Div M22 Mochika Swieqi Phoenix – La Salle Trendi  22-12
1700 2nd Div M23 Aloysians – Kavallieri RS2  13-23
Sun 15.3.15 900 U-15 B22 Swieqi Phoenix SPMC – Luxol Maria Regina  15-10
1000 U-15 B23 Aloysians Planet Physio – HMS  9-9
1100 2nd Div M24 St. Andrews – HMS  16-29
1230 U-17 G15 Luxol St. Thomas More – Kavallieri RS2  4-24
Thu 19.3.14 0900-1300 U-13 Boys and Girls Festival 2 MHA Outdoor Court, Zokrija
Sat 21.3.15 1230 2nd Div W17 Swieqi Phoenix – Aloysians Mercury  13-22
1400 1st Div M28 Kavallieri – HMS  43-22
1530 1st Div M29 La Salle Riverano – Swieqi Phoenix Menrad  27-15
1700 1st Div M30 Aloysians Von Taine – Luxol  36-25
Sun 22.3.15 900 U17 B19 Luxol Maria Regina – Aloysians Lambretta Watches  15-8
1030 2nd Div W18 La Salle Caccu – St. Andrews  23-17
Sat 28.3.15
TABLE TENNIS TOURNAMENT
Sun 29.3.15
TABLE TENNIS TOURNAMENT
APR Sat 4.4.15 1230 2nd Div W19 Kavallieri RS2 – La Salle Caccu  39-10
1400 2nd Div W20 St. Andrews – Swieqi Phoenix  12-1
1530 2nd Div M28 St. Andrews – La Salle Trendi  28-18
1700 2nd Div M29 HMS – Aloysians  28-17
Sun 5.4.15
EASTER SUNDAY
Sat 11.4.15 1230 1st Div W19 La Salle Unique – Kavallieri RS2  28-16
1400 1st Div W20 Luxol – Swieqi Phoenix  16-12
1530 2nd Div M25 La Salle Trendi – Aloysians  13-22
1700 2nd Div M26 Mochika Swieqi Phoenix – St. Andrews  38-20
Sun 12.4.15 900 U-15 B24 Starmax – Kavallieri RS2  14-30
1000 U-15 B25 HMS – De La Salle  18-8
1100 2nd Div M27 Kavallieri RS2 – HMS  19-17
Sat 18.4.15 1230 U-15 B26 Luxol Maria Regina – Starmax  35-17
1400 Women KO PR1  Luxol – Swieqi Phoenix  17-18
1530 Men KO PR1  La Salle Riverano – Swieqi Phoenix Menrad  30-22
1700 Men KO PR2  Luxol – Kavallieri RS2  30-31
Sat 25.4.15 1230 U-15 B28 Starmax – Swieqi Phoenix SPMC  10-27
1330 U-15 B29 De La Salle – Kavallieri RS2  4-26
1430 U-15 B30 Aloysians Planet Physio – Luxol Maria Regina  16-11
 1530  2nd Div M30 Kavallieri RS2 – Swieqi Phoenix 29-21
Sun 26.4.15 900 U-15 B31 Kavallieri RS2 – HMS  20-13
1000 U-15 B32 Swieqi Phoenix SPMC – Aloysians Planet Physio  12-24
1100 U-15 B33 Luxol Maria Regina – De La Salle  24-3
MAY Sat 2.5.15 1230 U-15 B34 Aloysians Planet Physio – Starmax  29-5
1400 Men KO S1 La Salle Riverano – HMS  43-20
1530 Men KO S2 Kavallieri RS2 – Aloysians Von Taine  29-33
1700 U-15 B35 HMS – Luxol Maria Regina  18-21
Sun 3.5.15 900 U-15 36 De La Salle – Swieqi Phoenix SPMC  10-27
1000 U-15 37 Luxol Maria Regina – Kavallieri RS2  16-26
1100 Women KO S1 Swieqi Phoenix – Kavallieri RS2 12-29
1230 Women KO S2  La Salle Unique – Aloysians Zmerc 30-27
Sat 9.5.15 1230 U-15 38 Starmax – De La Salle  29-11
1330 U-15 39 Swieqi Phoenix SPMC – HMS  15-15
1430 U-15 B27 Kavalllieri RS2 – Aloysians Planet Physio  17-16
Sun 10.5.15 900 U-15 40 De La Salle – Aloysians Planet Physio  13-22
1000 U-15 41 Kavallieri RS2 – Swieqi Phoenix SPMC  21-15
1100 U-15 42 HMS – Starmax  30-0
 1230 KO FINALS Women: Kavallieri RS2 v La Salle Unique 23-24

Men: La Salle Riverano v Aloysians Von Taine 27-32

Sat 16.5.14 0900-1300 U-13 Boys and Girls Festival 3 MHA Outdoor Court, Zokrija
Fri 2030 Awards Night Venue tbc
JUN 1600-2000 Beach Handball Tour Venue tbc

Print Friendly

the official website for handball in Malta